KONST / Litografier / Färglitografi 13613180
nr 1361 3180
Georg Jacobsen
(1887-1976), Danmark
Färglitografi, Interiör. Signerad, numrerad 210/260, daterad 1959. Motivet: 58x41 cm
Georg Jacobsen, dansk arkitekt, målare och konstpedagog född 1887, död 1976.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 23 november 2020
kl 20:26:53
300 kr
350 kr
Georg Jacobsen
Läs mer om Georg Jacobsen